Wieże widokowe w Czechach – Rozhledna na Chochlíku u Drnovic


Choć wieżę widokową na wzgórzu Chochlík dzieli od autostrady D1 nie więcej jak 4 kilometry, od strony drogi jest całkowicie niewidoczna. Co ciekawe, z wieży nie widać też autostrady, poprowadzonej na tym odcinku w płytkim wykopie. Z jednej strony to dobrze, bo wstęga szosy nie psuje krajobrazu. Z drugiej, nikt z przejeżdżających nie dowie się o wieży, póki nie spojrzy na mapę. Dlatego na Chochlíku jest dość kameralnie, w ciszy i spokoju można podziwiać panoramę okolicy.

Moja ocena ☆☆☆
Lokalizacja Wzgórze Chochlík, około 5 km od centrum miasta Vyškov.
GPS 49°16’46.753″N, 16°56’15.701″E
Konstrukcja W całości stalowa.
Wysokość Taras widokowy znajduje się na wysokości 23 m; cała wieża ma wysokość 26 m (366 m n.p.m.); na wieżę prowadzą 144 stopnie.
Widok Taras widokowy zapewnia dobry widok we wszystkich czterech kierunkach. Z wieży zobaczysz Wyżynę Drahańską, Obszar Chronionego Krajobrazu Pálava, Góry Hostyńskie oraz Las Żdanicki.
Dostępność Dostępna przez cały rok, bez ograniczeń.
Cena biletu wstęp wolny
Informacje

Wieżę widokową na wzgórzu Chochlík najlepiej odwiedzić przy okazji, jadąc do Brna. Wystarczy na to dodatkowa godzina czasu. Do wioski Drnovice, z której wychodzi szlak na Chochlik, prowadzi bezpośredni zjazd z autostrady. Auto najlepiej zaparkować na przycmentarnym parkingu, a stamtąd przejść szutrową drogą, początkowo wśród zabudowań, potem wśród pól, prosto na wzgórze. Oczywiście nie spodziewaj się jakichś spektakularnych widoków – wieża stoi dość nisko, a okolica jest nieco monotonna. Jednak przy dobrej pogodzie i czystym powietrzu, ze szczytu wieży można dojrzeć nawet i Beskidy. Tu akurat wierzę na słowo informacjom z przewodnika, bo dzień, w którym odwiedziłem wieżę był całkowicie bezwietrzny i dalsze widoki przysłaniał smog znad autostrady.
A Ty co o tym sądzisz? Podziel się opinią i skomentuj!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.