O mnie

d5c07099-d08a-4784-b98d-5af2b379274eWitaj!

Nazywam się Michał, urodziłem się w latach siedemdziesiątych na Mazowszu i tam też się wychowałem. Kilkanaście lat temu życiowe wybory zawiodły mnie na Śląsk, gdzie obecnie mieszkam. Zawodowo, od lat jestem związany z branżą finansową i IT. Prywatnie, moje zainteresowania są zupełnie inne – kocham jedzenie i podróże.

Lubię wszystko, co ciekawe i różnorodne. Uważam, że uczyć się możemy jedynie od ludzi innych od siebie, z tego powodu bardzo cenię wielokulturowość. Nie toleruję ksenofobii i jakichkolwiek form dyskryminacji, jednak jestem przeciwnikiem zbytniej poprawności politycznej. Najbardziej przerażają mnie ludzie nudni, bez zainteresowań i poczucia humoru.

Jedzenie

Jako dziecko byłem strasznym niejadkiem. Każdy posiłek traktowałem jako karę i zamach na wolność osobistą. Obecnie ochoczo nadrabiam kulinarne zaległości. Uwielbiam proste jedzenie i wszelkiej maści street food. Bary, bistra i food trucki to moje naturalne środowisko. Eleganckie restauracje i frymuśne danka zwyczajnie mnie nudzą. Uwielbiam wszelkiej maści festiwale kulinarne. Nie lubię gotować. Stanie przy garach nie ma dla mnie nic wspólnego z relaksem. Nie zmienia to faktu, że jestem kulinarnym fetyszystą, zakręconym na punkcie produktów regionalnych. Po dobre składniki jestem gotów jechać i na koniec świata.

Podróże

Bliskie i dalekie. Weekendowy wypad, czy też kilka tygodni na innym kontynencie – to bez znaczenia, byle wyruszyć w drogę. Uwielbiam Amerykę Południową, kocham byłe demoludy, nie przeraża mnie Bliski Wschód. Jedną z niewielu zalet mieszkania na Śląsku jest bliskość granicy – korzystam z tego skwapliwie, większość weekendów spędzając w Czechach lub na Słowacji. Jestem wielkim miłośnikiem turystyki industrialnej – stare fabryki, muzea transportu i techniki to mój żywioł. Kocham dobrą architekturę, zwłaszcza modernistyczną i socrealistyczną. Lubię robić zdjęcia – czym się da. HDR, filtry – czemu nie? Wolę kiczowate fotki na Instagramie, niż te „naturalne”, dopieszczane przez kilka godzin Photoshopem. Największą frajdę sprawia mi jazda samochodem na długich trasach. Za komunikacją zbiorową raczej nie przepadam, jednak lubię wszystko, co jeździ po szynach, więc w pociągach jestem dość częstym gościem, a tramwaj uważam za jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie obcych miast.

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać, możesz to zrobić wysyłając prywatną wiadomość z profilu Facebook Pokochaj Czechy. Tą formę kontaktu preferuję. Możesz też napisać do mnie używając komunikatorów BBM lub Kik.

 

Reklamy

A Ty co o tym sądzisz? Podziel się opinią i skomentuj!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s