Gdzie zjeść w Brnie? Bistro Franz

Sobotnią wizytę w Brnie umilił nam obiad w Bistro Franz. O lokalu czytałem kilka pochlebnych artykułów i już od kilku miesięcy korciło mnie, by tam zajrzeć.

Z zewnątrz miejsce nie wyróżnia się niczym szczególnym, podobnie jak i cała ulica Veveří. Grafficiarze nie oszczędzili fasad niedawno odnowionych kamienic, i okolica wygląda dość niechlujnie. Za to wnętrze bistro, wprost przeciwnie. Dużo szarości i bieli przełamanych kolorowymi akcentami. Z pozoru surowe wnętrze jest dość przytulne.

Najciekawsza w bistro jest jednak kuchnia. Menu zmienia się bardzo dynamicznie, praktycznie z tygodnia na tydzień. Kucharze gotują z produktów sezonowych, sprowadzanych od lokalnych dostawców. Kartę uzupełniają wina z Moraw oraz bio napoje. Jest bardzo lokalnie i bardzo… smacznie.

Ze skromnego menu (2 zupy, 6 dań obiadowych) wybraliśmy krem z brokułów (35CZK), gnocchi z dynią i wiejskim serem (119CZK) oraz wołowinę w sosie śmietanowo-grzybowym z jaśminowym ryżem (165CZK). Potrawy nie tylko prezentowały się apetycznie, ale smakowały doskonale. Krem z brokułów był aksamitny i bardzo wyrazisty w smaku. Nie miałem wątpliwości, że został przygotowany ze świeżych warzyw. Gnocchi były bardzo delikatne, a dość intensywny sos z dyni, przełamany łagodnym smakiem kremowego sera, smakował wybornie. Plastry wołowiny były kruche i delikatne, a sos z leśnych grzybów smakował absolutnie perfekcyjnie. Jednak do tego wolałbym innym niż ryż dodatek. Jakieś delikatne kluseczki, może nawet knedlik. Nie zmienia to faktu, że całość zjadłem z wielkim smakiem.

Jedyny zgrzyt wystąpił na końcu, i nie miał nic wspólnego z jedzeniem. Okazało się, że tego dnia nie działał terminal do płatności kartą, a obsługa poinformowała nas o tym dopiero przy próbie zapłacenia rachunku. Uważam, że taka rzecz jest niedopuszczalna. Informacja o chwilowej awarii, powinna być umieszczona w widocznym miejscu.

Gdzie zjeść w Brnie? Bistro Franz

Bistro Franz to jeden z modniejszych lokali w Brnie. Trudno się temu dziwić, bo kuchnię mają wyśmienitą, a ceny rozsądne. Jeśli macie ochotę odwiedzić to miejsce, proponuję przedtem zerknąć na menu www.bistrofranz.cz , warto też zarezerwować stolik – można przez stronę – bo zwłaszcza w porze lunchu bywa tam bardzo tłoczno. W bistro można kupić też doskonałe Morawskie wina, do czego serdecznie zachęcam.

Komentarze