Gdzie zjeść w Brnie? Burger Inn

Po ostatnim weekendzie targają mną sprzeczne uczucia. Z jednej strony czuje radość, z drugiej jakby smutek. Radość, ze zjedzenia jednego z najlepszych burgerów, jakie miały okazję trafić do mojej paszczy. Smutek, bo poprzeczka została ustawiona bardzo, ale to bardzo wysoko i obawiam się, że nieprędko trafię na równie dobre jedzenie.

Burger Inn to malutka burgerownia działająca w samym centrum Brna, kilka kroków od Náměstí Svobody. Karta niewielka, jak na mały lokal przystało – 6 burgerów, 2 sałatki i frytki. Skupiono się tylko i wyłącznie na wołowinie, w połączeniu z tradycyjnymi i dobrze przemyślanymi dodatkami, zachowując zdrowy umiar.
Na pierwszy ogień poszedł Red Leicester – wół, ser Red Leicester, bekon, majonez Whiskey, marynowana czerwona cebula i ogórek konserwowy. Kotlet był perfekcyjny – smażony na bardzo gorącym grillu, brązowy z zewnątrz, lekko różowy i soczysty w środku. Mięso świeże, świetnie zmielone i doskonale doprawione. Absolutny ideał. Kolet pokrywał apetycznie rozpuszczony ser o wyrazistym smaku. Bułka dorównywała kotletowi – mięsista, lekko podpieczona, nie kruszyła się i nie rozpadła do samego końca, świetnie utrzymując zawartość. Majonez z whiskey był aromatyczny, jednak nie na tyle, że przyćmić pozostałe dodatki. Podpieczone plastry bekonu chrupiące, ale lekko sprężyste. Nie wysmażono ich na wiór, więc pozostały wystarczająco tłuste, by dodatkowo wzbogacić smak burgera. Marynowana cebula, choć delikatna, super podkręcała smak. Zapach, smak, konsystencja, były idealne. Jako drugiego sprobowałem Chedar Bacon – wół, ser Chedar, cebula, bekon, pomidorowy majonez, ogórek konserwowy, pomidor i sałata. Bardzo klasyczna kompozycja, która dzięki dobrej jakości składnikom smakowała wybornie. Jestem całkowicie pewien, że były to najlepsze burgery jakie miałem okazję jeść w ciągu ostatnich kilku miesięcy i jedne z najlepszych, jakie w życiu jadłem. Na pochwałę zasługują też serwowane do burgerów frytki. Świetnie usmażone w dobrej jakości fryturze, chrupiące z zewnątrz, miękkie w środku. A podawany do nich sos, firmowy majonez Burger Inn z czosnkiem i pietruszką, to absolutna rewelacja.

Burger Inn to świetne miejsce o fajnym wystroju, z doskonałym jedzeniem i sympatyczną obsługą. W dodatku ceny mają rozsądne i można płacić kartą. Jak dla mnie, to prawdziwy ideał.

Burger Inn, Běhounská 9, Brno
https://www.facebook.com/burgerinn60200/

Gdzie zjeść w Brnie? Burger Inn

Komentarze