České dráhy – zakładanie konta ČD Kredit krok po kroku

ČD Kredit to konto przedpłacone, z którego można płacić za bilety i inne usługi świadczone przez przewoźnika České dráhy. Może je aktywować każdy zarejestrowany użytkownik e-shopu České dráhy.

Konto przedpłacone ČD Kredit pozwala błyskawicznie płacić za bilety kupowane przez internet oraz aplikację Můj vlak. Wystarczy wybrać bilet, podać PIN i gotowe. Niewykorzystane środki np. po zakończeniu urlopu można bez żadnych opłat wypłacić z powrotem na kartę, którą był zasilony rachunek ČD Kredit.

Uwaga: środkami z konta ČD Kredit nie można zapłacić w kasie na dworcu oraz u konduktora.

Jak założyć konto ČD Kredit w e-shop České dráhy

Krok 1
Zaloguj się do e-shop České dráhy. Kliknij w strzałkę przy swoim zdjęciu i wybierz opcję Spravovat mé služby. Jeśli jeszcze nie masz konta w e-shopie, kilknij tutaj.

Krok 2
Odszukaj sekcję Můj ČD Kredit i kliknij przycisk Aktivovat.

Krok 3
W polu (1) wpisz PIN, którym będziesz potwierdzał transakcje dokonywane przy użyciu ČD Kredit. W pola (2) wpisz odpowiedzi na pytania kontrolne, służące do odblokowywania kodu PIN, w sytuacji, gdy go zapomnisz.

Krok 4
Jeśli posiadasz IN Kartę ČD, wpisz jej numer. Jeśli nie, pozostaw pole puste. Zaznacz pola potwierdzające, że zapoznałeś się z regulaminem usługi, następnie kliknij przycisk Aktivovat.

Po aktywacji konta system przekieruje cię do ekranu początkowego. W polu (1) widoczny jest numer twojego rachunku. W polu (2) widoczna jest kwota dostępna na rachunku.

Jak doładować konto ČD Kredit w e-shop České dráhy

Krok 1
Zaloguj się do e-shop České dráhy. Kliknij w strzałkę przy swoim zdjęciu i wybierz opcję Spravovat mé služby. Następnie przejdź do sekcji Můj ČD Kredit. Z rozwijanej listy (1) wybierz predefiniowaną kwotę doładowania (500 – 10000 koron) lub wybierz opcję Vlastní částka i w polu (2) wpisz dowolną kwotę doładowania (pamiętaj, minimalna kwota doładowania to 100 koron). Następnie kliknij przycisk Dobít.

Krok 2
Wybierz płatność kartą płatniczą (1), potwierdź znajomość regulaminu usługi (2) i kliknij przycisk Zaplatit (3).

Krok 3
Wprowadź dane twojej karty płatniczej, jak jak to robisz podczas zakupów w sklepach internetowych i kliknij przycisk Zaplatit.

Pojawienie się ekranu z zielonym prostokątem oznacza, że transakcja przebiegła pomyślnie i twój rachunek został doładowany.

Gdy przejedziesz do ekranu głównego, w sekcji Můj ČD Kredit możesz sprawdzić stan rachunku. W zielony okręgu Aktuální zůstatek pokazane są dostępne środki, które wpłaciłeś za pomocą karty płatniczej i w razie potrzeby możesz je odzyskać na swoją kartę. W białym okręgu Vázaná částka widoczne są środki promocyjne (z voucherów, konkursów itp.), które można wykorzystać wyłącznie na zakup biletów ČD.

W polu Vśechny operace spis wszystkich transakcji dokonanych z konta ČD Kredit.

Komentarze