Jízdenka na léto 2017 – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o tym, by w tegoroczne wakacje zwiedzieć Czechy, i nie zrujnować portfela kosztami przejazdów? Mam dla ciebie wspaniałą wiadomość – od 15 czerwca 2017 rusza przedsprzedaż biletów wakacyjnych Jízdenka na léto przewoźnika České dráhy.

Co to jest Jízdenka na léto?

Jízdenka na léto to bilet ważny przez 7 lub 14 dni, dzięki któremu możesz, bez ograniczeń, podróżować pociągami obsługiwanymi przez České dráhy – największego przewoźnika kolejowego w Czechach. Bilety można wykorzystać od 1.07 do 31.08.

Ile kosztuje Jízdenka na léto 2017?

Jízdenka na léto 2017 ważna 7 dni kosztuje 790 Kč (około 126 zł), ważna 14 dni kosztuje 1190 Kč (około 190 zł). Jeśli jesteś posiadaczem karty ISIC* możesz liczyć na dodatkowy rabat i za bilety zapłacisz odpowiednio 690 lub 990 Kč.

Gdzie kupić bilet Jízdenka na léto?

Na każdym dworcu w kasach przewoźnika České dráhy lub przez internet.

Jakie są ograniczenia biletu Jízdenka na léto?

  • Bilet jest imienny, więc nie możesz go przekazać innej osobie.
  • Jadąc wybranymi pociągami (wszystkie SuperCity Pendolino, niektóre IC  np. 514 Opava na odcinku Ostrava-Svinov – Praha hl.n.) trzeba dokupić miejscówkę, która kosztuje średnio, w zależności od pociągu, między 35 – 99 Kč.
  • Możesz podróżować jedynie w 2 klasie**.
  • Bilet ważny jest jedynie w pociągach obsługiwanych przez České dráhy, nie honorują go przewoźnicy tacy jak Arriva, GW Trains, Leo Express czy RegioJet.
Miejscówkę do biletu Jízdenka na léto możesz kupić w dowolnej chwili w kasie, przez internet lub aplikację mobilną. Ceny miejscówek są dość płynne. Zależą od klasy pociągu oraz pory dnia przejazdu.

 

* Jízdenka na léto jest tańsza także dla posiadaczy In Karty z aktywnymi aplikacjami np. IN 25, IN 50
** Jeśli chcesz skorzytać z 1 klasy, będziesz musiał dopłacić różnicę między ceną biletu 2 a 1 klasy na danym odcinku. Jeśli jesteś posiadaczem In Karty, do biletu Jízdenka na léto możesz też dokupić upgrade do 1 klasy, który kosztuje 250 Kč na okres 7 dni.

Komentarze

1 thought on “Jízdenka na léto 2017 – wszystko, co musisz wiedzieć”

Leave a Comment