Kantor internetowy a wymiana koron czeskich

Wiele osób przed wyjazdem do Czech staje przed dylematem: do płacenia wystarczy karta płatnicza czy też lepiej kupić korony czeskie? Nie ma co ukrywać, Czechy nie są rajem dla miłośników płatności bezgotówkowych. Zdecydowanie nie. O ile w Pradze za większość rzeczy uda się zapłacić kartą, tak w reszcie Republiki będzie z tym ciężko. Dlatego przed wyjazdem do Czech warto zaopatrzyć się w odpowiedni zapas koron czeskich. Przy czym „przed wyjazdem” jest tu kluczowe, bo planując zakup koron czeskich odpowiednio wcześniej, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Niestety, wożenie ze sobą dużych ilości gotówki nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Na szczęście nie całej waluty potrzebujesz w gotówce. Za wiele rzeczy związanych z wyjazdem możesz zapłacić przelewem. Dlatego powinieneś pomyśleć o skorzystaniu z usług kantoru internetowego.

Dlaczego warto skorzystać z kantoru internetowego? Bo to się opłaca! Banał? Nie do końca! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie tak naprawdę są koszty wymiany waluty? Jeśli wymieniasz pieniądze w kantorze tradycyjnym, musisz liczyć się z tym, że w kursy walut będą wliczone: czynsz, pensje pracowników, koszty przewozu i ubezpieczenia gotówki. Kantor internetowy ma dużo mniejsze koszty operacyjne, dzięki temu może zaoferować klientom wymianę walut na znacznie lepszych warunkach. Nie zapominaj też, że w przypadku kantoru tradycyjnego dodatkowo płacisz za dojazd. A i czas, który poświęcasz na zakup waluty też ma swoją wartość. Zwłaszcza, jeśli chcesz porównać kursy w kilku kantorach tradycyjnych i skorzystać na najlepszej oferty, poświęcisz na to kilka godzin. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, bardzo możliwe, że korony czeskiej kantory tradycyjne nie będą miały w ofercie lub kurs będzie zaporowy. Natomiast dzięki pomocy serwisów takich jak np. Internetowykantor.pl kantor masz zawsze pod ręką, a kursy sprawdzasz kiedy chcesz i skąd chcesz. Jedynym ograniczeniem, jakie narzuca kantor internetowy jest to, że z wymienionych koron będziesz mógł skorzystać wyłącznie bezgotówkowo.

Korony czeskie w kantorze internetowym – co z nimi zrobić?

Korony czeskie kupione w serwisie internetowykantor.pl możesz wykorzystać do opłacenia noclegu rezerwowanego przez internet. Wiele mniejszych hoteli i pensjonatów wymaga płatności przelewem lub gotówką w koronach czeskich. Płacąc przelewem prosto z kantoru internetowego, masz pewność co do końcowej ceny noclegu oraz tego, że pokój będzie na ciebie czekał. Przy płatności gotówką na miejscu, może się zdarzyć sytuacja, że obsługa „zgubi” twoją rezerwację, a pokój co prawda się znajdzie, jednak nieco droższy.

Koron czeskich zakupionych w kantorze internetowym możesz użyć do opłacenia wynajmu oraz kaucji sprzętu turystycznego. Wszelkie łódki, kajaki czy rowery w sezonie najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem, więc wygodnej też z wyprzedzeniem za taki wynajem zapłacić.

Przelewem warto też płacić za bilety wstępu na koncerty i imprezy sportowe. Bardzo często firmy pośredniczące w sprzedaży biletów za płatności kartowe doliczają dodatkowo kilka procent opłaty serwisowej. Czasami też, ze względów bezpieczeństwa, przy płatnościach internetowych nie są obsługiwane karty wydane poza Czeską Republiką.

Jak widzisz, koronami kupionymi w kantorze internetowym możesz zapłacić za rzeczy, które generują największe koszty podczas każdego wyjazdu. Dzięki tanim koronom czeskim z kantoru internetowego możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ile? Wykorzystując Internetowykantor.pl do płacenia za wakacyjne rezerwacje unikniesz przede wszystkim wysokich spreadów i prowizji, które narzucają banki. W zależności od wymienianej kwoty i waluty oszczędności mogą sięgać nawet do 6%! Dodatkowo rejestrując się z dedykowanej strony, przygotowanej przez Internetowykantor.pl, otrzymasz na start 1000 punktów, dzięki którym wymienisz waluty po kursie średnim, czyli jeszcze korzystniej niż normalnie.

A co z koronami, których potrzebujesz w gotówce? To proste! Wypłać je na miejscu z bankomatu. Co prawda kurs nie będzie już tak korzystny jak w kantorze internetowym, ale z całą pewnością lepszy niż oferowany w kantorach stacjonarnych. Wystarczy, że zawczasu zaopatrzysz się w dobrą kartę płatniczą.

Korony czeskie mogą ci się przydać także po powrocie. Nawet jeśli nie spędzałeś urlopu w Czechach, a jedynie przejeżdżałeś przez ten kraj. Zwłaszcza, jeśli nie jesteś zbyt ostrożnym kierowcą. Kantor internetowy jest idealny do płacenia mandatów z Czech. A jak wiemy, te niskie nie są. Nie dość, że kupisz walutę tanio to jeszcze za przelew zapłacisz dużo mniej, niż korzystając z banku. W dodatku wszystko załatwisz przez internet, a to ważne, bo nie każdy bank pozwala na zlecanie zagranicznych przelewów przez internetowe systemy transakcyjne. No i w historii twojego rachunku nie pozostanie wstydliwy wpis, że płaciłeś karę. W dobie big data ma to znaczenie. Banki nie lubią ryzykantów i licznie opłacane kary mogą wpłynąć niekorzystnie na scoring kredytowy lub wysokość składki ubezpieczenia.

Zalety korzystania z kantorów internetowych

  • łatwa rejestracja; nie potrzebujesz podpisywać żadnych umów, chodzić do oddziału czy czekać na kuriera
  • brak zobowiązań; nikt nie będzie namawiał cię do zakładania płatnego konta czy wyrabiania karty jak ma to miejsce w bankach
  • wygoda; walutę wymieniasz przez internet, bez względu na porę dnia i miejsce, w którym jesteś
  • obsługa wielu, nawet mniej popularnych walut (Internetowykantor.pl ma w ofercie aż 21 walut!)
  • gwarancja korzystnego kursu; kantory internetowe mają niskie koszty działalności, więc są tańsze niż banki
  • bezpieczeństwo – operator serwisu Internetowykantor.pl posiada licencję KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) na świadczenie usług płatniczych

Wady korzystania z kantoru internetowego

  • brak kas, z zakupionej waluty możesz korzystać wyłącznie bezgotówkowo

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

 

 

 

Komentarze