Kopřivnické dny techniky

Gdybym zapytał z czym kojarzy ci się czeska motoryzacja, bez zastanowienia powiedziałbyś „Škoda“. A czy pamiętasz, głównie z czasów PRL-u, takie masywne ciężarówki z logo TATRA? No właśnie! Obok Starów i Kamazów stanowiły kiedyś podstawę transportu samochodowego w Polsce. Choć dziś na naszych drogach wyraźnie ich ubyło, zakłady TATRA, w odległych o 130 km od Katowic, czeskich Koprzywnicach wciąż działają, a produkcja idzie pełną parą. Możesz się o tym przekonać na własne oczy, bo co roku, w pierwszy weekend czerwca na terenie zakładów organizowane są Koprzywnickie Dni Techniki – prawdziwa gratka dla dużych i małych fanów motoryzacji.

Co będzie można zobaczyć podczas Koprzywnickich Dni Techniki?

– linię montażową zakładów TATRA TRUCKS. Podczas Dni Techniki będziesz miał okazję zobaczyć, krok po kroku, jak montowane są ciężarówki. Jest to praktycznie jedyna okazja, by zobaczyć pełną gamę produkowanych obecnie modeli.

 

– linię produkcyjną zakładów Tawesco, która wytwarza części samochodowe m.in. dla TATRY, Škody, grupy Volkswagen, John Deere, Dailmera czy IVECO. Zobaczysz m.in. pracę robotów spawalniczych oraz pras do elementów karoserii.

 

– poligon doświadczalny zakładów TATRA TRUCKS. Będziesz mógł się przekonać jak wygląda testowanie prototypów i gotowych, aut na różnego rodzaju typach dróg i w ekstremalnych warunkach, nie tylko jako widza, ale też jako pasażer.

 

– zakłady Tatra Defence Vehicle, w których buduje się pojazdy na potrzeby wojska. To, co zobaczysz, ściśle zależy od aktualnej produkcji, jednak w ubiegłym roku były wystawione transportery opancerzone i czołgi.

Nowe, stare i bardzo stare samochody TATRA, które przyjadą do Koprzywnicy specjalnie z okazji Dni Techniki. Oraz prócz atrakcji typowo motoryzacyjnych przewidziany jest piknik oraz program rozrywkowy w postaci koncertów, jazd w symulatorach, przejażdżek sportowymi autami Ferrari i Lamborghini, pokaz sprzętu straży pożarnej i służb ratownictwa.

Dodatkowo podczas Koprzywnickich Dni Techniki będzie tańszy wstęp do obu koprzywnickich muzeów motoryzacyjnych – Muzeum Tatry i Auto Moto Muzeum.

Komentarze

Leave a Comment