O autorze

Witaj!

Nazywam się Michał Siemion, należę do pokolenia X i od blisko dwóch dekad dzielę swoje życie między Polskę i Czechy. Zawodowo, od zawsze jestem związany z branżą finansową i IT. Prywatnie, moje zainteresowania są nieco inne – kocham aktywny wypoczynek, podróże i dobre jedzenie, w dowolnej kolejności ;-). Lubię wszystko, co ciekawe i różnorodne. Uważam, że uczyć się możemy jedynie od ludzi innych od siebie, i z tego powodu bardzo sobie cenię możliwość łatwego podróżowania, jaką mamy w obecnych czasach. Wierzę w zdrowy rozsądek. Jestem przeciwnikiem zbytniej poprawności politycznej. Najbardziej przerażają mnie ludzie bez zainteresowań i poczucia humoru.

Jedzenie

Jako dziecko byłem strasznym niejadkiem. Każdy posiłek traktowałem jako karę i zamach na wolność osobistą. Obecnie ochoczo nadrabiam kulinarne zaległości. Uwielbiam proste jedzenie i wszelkiej maści street food. Bary, bistra i food trucki to moje naturalne środowisko. Uwielbiam festiwale kulinarne. Choć potrafię, nie lubię gotować, wolę jeść. Stanie przy garach nie ma dla mnie nic wspólnego z relaksem. Nie zmienia to faktu, że jestem kulinarnym fetyszystą, zakręconym na punkcie produktów regionalnych. Po dobre składniki jestem gotów jechać i na koniec świata.

Podróże

Bliskie i dalekie. Weekendowy wypad, czy też kilka tygodni na innym kontynencie – to bez znaczenia, byle wyruszyć w drogę. Uwielbiam Amerykę Południową, kocham byłe demoludy, nie przeraża mnie Bliski Wschód. Jedną z zalet mieszkania na Śląsku jest bliskość granicy – korzystam z tego skwapliwie, od lat spędzając weekendy i wolne dni w Czechach lub na Słowacji. Jestem wielkim miłośnikiem turystyki industrialnej – stare fabryki, muzea transportu i techniki to mój żywioł. Kocham dobrą architekturę, zwłaszcza modernistyczną i socrealistyczną. Lubię robić zdjęcia – czym się da. HDR, filtry, kiczowate fotki na Instagramie, czy też te dopieszczane przez kilka godzin Photoshopem – czemu nie? Przecież to sposoby na wyrażenie siebie! Dużą frajdę sprawia mi jazda samochodem na długich trasach. Lubię też transport szynowy. W pociągach jestem dość częstym gościem, a tramwaje uważam za jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie obcych miast.

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać, możesz to zrobić wysyłając prywatną wiadomość z profilu Facebook Pokochaj Czechy.

Komentarze