Praga mało znana – Nuselský Most

Czeska Praga, o czym zdaje się zapominać większość biur podróży, nie składa się wyłącznie ze starówki i centrum. Miasto kryje wiele ciekawych i urzekających miejsc, których próżno szukać w programach wycieczek i popularnych przewodnikach. Oto pierwsza część cyklu „Praga mało znana” w którym będę prezentował Pragę od nieco innej, mniej turystycznej strony. Jeśli twoja ambicja wykracza poza bieda-wycieczkę „Praga w dwa dni”, cykl „Praga mało znana” dostarczy ci inspiracji, dzięki którym Twój pobyt w stolicy naszych południowych sąsiadów stanie się jeszcze bardziej ciekawy i atrakcyjny.

Tym razem popatrzymy na Pragę z nieco innej perspektywy. Zapraszam cię na spacer po Moście Nuselskim, obiekcie równie ciekawym co… mało turystycznym.

Długi na 485 metrów, szeroki 26,5 metra i wysoki na 42,5 metra Nuselský Most jest jedną z największych konstrukcji mostowych w Republice Czeskiej. Po jego sześciu pasach przejeżdżają dziennie tysiące samochodów, a bez niego miasto stanęłoby w gigantycznych korkach. Co ciekawe, most nie jest przewidziany tylko dla samochodów. Pod jezdnią kryje się wysoki na 6,5 metra tubus, którym ponad dachami nuselskich kamienic, biegnie linia metra.
Czemu zachęcam cię do spaceru po hałaśliwej i jednej z najbardziej zatłoczonych praskich arterii? Ponieważ Nuselský Most jest wspaniałym punktem widokowym i jednym z niewielu miejsc, z których wieża telewizyjna na Žižkovie wygląda naprawdę dobrze.

Przeczytaj też Praga mało znana – nocne zwiedzanie metra

Ciąg dalszy na kolejnej stronie!

Komentarze

Leave a Comment