Czechy wege – Vegg Go

Jestem typowym mięsożercą, nie wyobrażam sobie egzystencji bez soczystych steków, aromatycznych kotletów i dziesiątków innych mięsnych potraw. I nie, nie wierzę w te wszystkie sojowe schabowe, sojowe flaczki czy też wędliny z soi, które bez względu na to, jak zostały przyrządzone, zawsze smakują tekturą namoczoną w wodzie. Jednak to nie znaczy, że zawsze muszę jeść mięso. Wszelkie włoskie pasty i risotta, według mnie potrafią doskonale obyć się bez mięsnych dodatków. Podobnie jak wiele potraw rodem z Bliskiego Wschodu. Jeśli tylko zapomnimy na chwilę o kebabach i gyrosach, a w ich miejsce wyobrazimy sobie chrupiący falafel, czy aromatyczny hummus… To właśnie wizją dobrze doprawionego hummusu przyciągnęły mnie wegetariańskie bary Vegg Go.

Vegg Go Ostarva

Idea menu Vegg Go jest bardzo prosta i opiera się na zestawie Vegg Bowl. Wybieramy jedną z kilkunastu sałatek, do tego dostajemy 3 wegetariańskie klopsiki i hummus. Jest kolorowo, apetycznie i różnorodnie. Tak różnorodnie, że za pierwszym razem spędziłem przy kasie ponad pięć minut wybierając sałatkę. Ciecierzyca? A może bulgur? Czemu nie kuskus? Bataty, quinoa, a może trzy rodzaje soczewicy? Albo marchewka… Wszystko to wzbogacone różnymi dodatkami… Trudny wybór!

Porcja z początku wydała mi się niewielka. Miseczka ma rozmiary połowy kartki A4 i pozornie nie mieści w sobie zbyt wiele. Jednak w miarę jedzenia uświadomiłem sobie, że to praktycznie normalna obiadowa porcja. Na pierwszy ogień poszła sałatka z ciecierzycy z pomidorami, cebulą i rukolą. Całkiem fajnie przyprawiona i dość sycąca. Gwiazda programu, hummus okazał się bardzo delikatny i zupełnie inny, niż ten robiony przeze mnie w domu. Co nie znaczy, że gorszy. Miał lekką aksamitną konsytencję i smakował wybornie. Z lekką obawą spróbowałem klopsika. Z wierzchu chrupiący, w środku… kremowy, mocno przyprawiony tymiankiem. Smakował mi. Danie okazało się dość sycące. Zakładałem, że będę musiał jeszcze czymś dojeść, jednak nieźle się najadałem.

Kogo nie przekonuje kartonowa miseczka, może poprosić o zawinięcie składników w tortillę. Można też wybrać samą sałatkę, bez klopsików i hummusu. Dodatkowo można zamówić jedną z dwóch zmieniających się co jakiś czas zup – w styczniu i lutym dyniowa z imbirem lub barszcz czerwony z marchwią.

Po zjedzeniu i przemyśleniu, doszedłem do wniosku, Vegg Go to całkiem fajne miejsce. Mając do wyboru taki ciekawy zróżnicowany posiłek, a dajmy na to zestaw z Mc Donald’s lub Burger King, wybiorę opcję wegetariańską. Będzie z całą pewnością smaczniej, a pewnie i zdrowiej.

Bary Vegg Go znajdziecie w Ostrawie (CH Forum Nová Karolina i CH AVION), Pradze (CH Chodov), oraz w Ústí nad Labem (CH Forum) oraz kilkunastu innych klokalizacjach.
https://www.facebook.com/vegggo/?fref=ts

Sałatka z ciecierzycy, pomidorów i czerwonej cebuli. Mocno sycące.
Sałatka z ciecierzycy, pomidorów i czerwonej cebuli. Mocno sycące.
Marchewka i sezam. Smaczne, choć tym zestawem najadłem się najmniej.
Marchewka i sezam. Smaczne, choć tym zestawem najadłem się najmniej.
Bulgur i pieczarki. Co prawda spodziewałem się odwrotnych proporcji, ale sałatka była świetnie przyprawiona, smakowała mi, więc nie będę narzekał.
Bulgur i pieczarki. Co prawda spodziewałem się odwrotnych proporcji, ale sałatka była świetnie przyprawiona, smakowała mi, więc nie będę narzekał.
Trzy rodzaje soczewicy, bataty, dynia, marchew i pewnie jeszcze coś, o czym zapomniałem...
Trzy rodzaje soczewicy, bataty, dynia, marchew i pewnie jeszcze coś, o czym zapomniałem…
Quinoa, bulgur, ciecierzyca...
Quinoa, bulgur, ciecierzyca i czarne oliwki…

 

Skomentuj wpis

Leave a Comment

Udostępnij
Przypnij
Tweetnij
Udostępnij