Wieże widokowe w Czechach – Rozhledna na Doubravě u Vizovic

Jeśli marzysz o tym, by choć przez kilka chwil pobujać w chmurach, lub zastanawiałeś się, jak wygląda praca montera przekaźników telefonii komórkowej, to koniecznie muszisz odwiedzić wieżę na Doubravě u Vizovic. Przypły adenaliny i mocne wrażenia gwarantowane!

Moja ocena ☆☆☆☆☆
Lokalizacja Wzgórze Doubrava, około 7 km na południe od Vizovic i około 20 km na wschód od Zlína
GPS 49°8’8.446″N, 18°4’24.555″E
Konstrukcja Całkowicie stalowa konstrukcja, która w istocie pełni funkcję przekaźnika telefonii komórkowej. Od 2004 roku częściowo udostępniona zwiedzającym
Wysokość Taras widokowy znajduje się na wysokości 33,5 m; cała wieża ma wysokośc 55 m (667 m n.p.m.); na wieżę prowadzi 177 stopni.
Widok Taras widokowy zapewnia dobry widok we wszystkich czterech kierunkach. Z wieży zobaczysz Białe Karpaty, Hostýnské Wzgórza, a przy ładnej pogodzie także najwyższe szczyty Tatr.
Dostępność Od 15 marca do 15 listopada, w każdy weekend oraz święto państwowe, w godzinach 10 – 17. Wejście na wieżę możliwe wyłącznie przy ładnej pogodzie.
Cena biletu 20 Kč
Informacje

Wieża na Doubravě u Vizovic jest jednym z najbardziej adrenalinowych obiektów tego typu w Czechach. Konstrukcja została zaprojektowana głównie jako maszt telefonii komórkowej i funkcję widokową realizuje niejako przy okazji. Stąd też na taras widokowy prowadzą dość niewygodne spiralne schody, a klatka schodowa jak i sama wieża są bardzo transparentne. Widoki z wieży zapierają dech w piersiach, jednak jeśli cierpisz na choćby lekki lęk przestrzeni, istnieje mała szansa byś dał radę wejść na górę. Dodatkowo konstrukcja dość mocno pracuje nawet przy umiarkowanym wietrze, więc uczucie bujania w obłokach jest jak najbardziej realne.

Komentarze

Leave a Comment