Wieże widokowe w Czechach – Rozhledna na Medvědí hoře, Kouty nad Desnou

Okolice Jesioników są przepiękne, więc nic dziwnego, że na wzgórzach postawiono kilka wież widokowych. Jednak czemu jedna z nich stoi na Medvědí hoře, tego zrozumieć nie potrafię. Naprawdę trudno znaleźć w okolicy miejsce, z którego byłby równie ograniczony widok.

Moja ocena ☆☆☆
Lokalizacja Zachodnie zbocze Medvědí hořy w miejscowości Kouty nad Desnou, około 25 km na północ od miasta Šumperk. Dojazd kolejką linową z centrum miejscowości lub czerwonym szlakiem spod kas kolejki.
GPS 50.0865317N, 17.1394919E
Konstrukcja Konstrukcja stalowa obłożona drewnem, posadowiona na betonowym fundamencie. Na szczyt prowadzą wygodne stalowe schody. Wieżę oddano do użytku w 2015.
Wysokość 18 m (1095 m n.p.m.); na najwyższy poziom wieży prowadzi 96 stopni.
Widok Najładniejsze widoki są w kierunkach zachodnim i północnym. Z wieży widać szczyt Kerpník, obszar Červonohorské sedlo oraz Hanušovické wzgórza. W kierunkach wschodnim i południowym widok głównie na las.
Dostępność Cały rok
Cena biletu wstęp wolny
Informacje
Rozhledna u Tetřeví chaty na Medvědí hoře u Koutů nad Desnou Wieża zapewnia doskonały widok na górną stację kolejki linowej oraz… … dość futurystyczny bufet. W kierunkach wschodnim i południowym możemy sobie popatrzeć jedynie na las. Na szczyt wieży prowadzą wygodne stalowe schody, jednak i one, i podesty, są dość transparentne, co dla osób mających problemy z wysokością może być barierą nie do przekroczenia.

Komentarze

2 thoughts on “Wieże widokowe w Czechach – Rozhledna na Medvědí hoře, Kouty nad Desnou”

  1. to jest typowa wieża pod ludzi z wyciągu, którzy dalej nie pójdą, ale tutaj sobie wjadą, wejdą na wieżę, zjedzą coś w barze i wrócą zadowoleni. Byłem na niej dwukrotnie, ale zawsze w zimie, przy okazji nart. W kierunku Keprnika widoki nawet ładne.

    Aha – raz w zimie spotkałem się z zamkniętą kratą na wejściu, pisało, że z przyczyn bezpieczeństwa. Pewno lód, ale w zimie tam zawsze jest lód 😛

Leave a Comment